Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriál se natáčel na soukromém ranči Kingsford, jehož pozemky se rozprostírají mezi přístavními městy Gawler a Freeling, zhruba hodinu jízdy na sever od Adelaide. Nemovitost se jmenuje Kingsford a byl užíván jako výzkumná stanice pro pěstování pšenice dokud nebyl roku 1999 na prodej. Tohoto roku  The Nine Network tyto pozemky koupilo. Usedlost je obklopena 135 akry = 55 hektary farmářské půdy. Starý historický dům byl postaven z edinburghského pískovce, do Austrálie byl přepraven lodí. Trvalo přes 30 let, než byl postaven a stavební práce byly ukončeny v roce 1856.

Autor dekorací Tony Cronin, který se stará, aby vše bylo co nejpůvodnější a věrohodné, tvrdí, že poloha usedlosti byla pro natáčení naprosto perfektní, protože dům stojí v horách a je na něj opravdu nádherný pohled. „Ráz a charakter prostředí a staveb je něco, co nekoupíte ani za milion dolarů. Staré budovy mají v sobě teplé oranžové barvy v léty zaprášeném kameni s červeným nádechem špíny“ říká Cronin. Většina interiérových scén byla natočena uvnitř domu. Farma Kingsford byla tehdy plně funkční, takže vše bylo autentické. Bylo ovšem těžké vše skloubit dohromady. Domy a pastviny na Kingsfordu musely být přizpůsobeny seriálovým požadavkům. Na farmě bylo chováno 150 ovcí, 100 kusů hovězího dobytka, 15 koní  a hlídací psi. A také bylo nutné, aby se herci naučili krmit dobytek, stříhat ovce a zvládli i další činnosti, jež s péčí o tak velké hospodářství souvisejí.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SUPER

(J a K, 17. 2. 2021 13:13)

Vidíme tento seriál už asi po 2 nebo po 3, nemá chybu. Prostředí i obsazení super. Škoda, že je to tak daleko. Rád bych jsem se tam podíval.

Svatba

(Michaela , 18. 1. 2021 2:52)

Mcleodovy dcery je seriál, který vidím po čtvrté a stále mě neomrzel. Poprvé jsem ho viděla, když jsem byla malá holčička a moje mamka tento seriál mcleodovy dcery sledovala. Pak jsem na to koukala přes YouTube (všechny díly) . Po té v těhotenství, kdy jsem to prožívala nejvíc a každou smutnou epizodu jsem probrečela ( např. Smrt Claire). Po narození dcery jsem zjistila, že na Prima love hrají mojí srdcovku, mcleodovy dcery. Momentálně 18.1.2021 mě čeká VI 12,13. Mým největším snem je mít svatbu na ranči Kingsford homestead. Pro nás a naši dceru by to byla naše nejkrásnější pohádka.

Život

(Karol, 5. 1. 2021 12:37)

Vy jste všechny podvedly.

a

(Aneta, 1. 1. 2014 18:20)

Jednou bych se chtěla přestěhovat do Austrálie a mít život jako oni :3 Ale to se nikdy nestane :(

Musí to tam být nádhera!!!

(Klára Balcarová, 22. 12. 2010 18:31)

Naživo jsem tam nebyla,byla jsem tam jen ve snu já jsem byla Claire a moje kamarádka byla Tess a probíhálo to jako v prvním díle.Jak tam Tess přijela.

Mán to tam rád

(Don Frank, 2. 1. 2010 16:30)

už sem tam jednou byl ale chtěl bych tam ještě jednou

jjj

(terka, 30. 12. 2009 17:45)

chtela bych se tam jet podivat je to asi zblizka dost nadherne